Auto talveks korda!

Külm ei ole koormav ainult inimestele vaid ka nende neljarattalistele sõpradele.Tark oleks talveks valmistuda juba enne külmade saabumist. Mida tasuks teha oma sõiduki heaks enne talve tulekut?

Külm ei ole koormav ainult inimestele vaid ka nende neljarattalistele sõpradele.Tark oleks talveks valmistuda juba enne külmade saabumist. Mida tasuks teha oma sõiduki heaks enne talve tulekut?

1.Vedelikud

Jahutus- ja klaasipesuvedelike külmakindluse saate kontrollida ka ise, selleks vajalikud testrid on müügil bensiinijaamades ja autokauplustes. Pidurivedeliku külmakindlust peaks kontrollima autoteeninduses.

2.Aku

Külmaga aku mahutavus väheneb ning elektritarbimine suureneb. Lühikesteks sõitudeks pidevalt käivitades võib aku väga kiiresti “otsa saada”, seega tasub kontrollida selle korrasolekut autoteeninduses ja vajadusel see ära vahetada, vältimaks hilisemaid muresid.

3.Küünlad

Kuigi küünlaid vahetatakse üldjuhul läbisõidu järgi, poleks paha ka nendele pilk peale visata. Võimalusel laske kontrollida ega küünlajuhtmed pole kahjustada saanud.

4. Lukud

Lukud tuleks enne külma õlitada ning mõttekas oleks soetada ka lukusulataja. Seda oleks tark hoida taskus, sest külmaga ukse taha jäädes pole kasu, kui abivahend autos on.

5.Tihendid

Et uksed ja luugid ka külmaga korralikut avaneksid, tuleks neid silikooniga töödelda. Silikoonispraysid ja –pulki saab osta igast supermarketist.

6.Klaasid

Kriitilise pilguga tuleks üle vaadata esiklaas. Väikestele pragudele kipub niiskus vahele minema ning jäätudes võib see klaasi lõhkuda.

Klaas võib puruneda ka siis, kui külmaga soojendus täie võimsusega klaasile suunata.

7.Varustus

Kontrolli, kas on olemas jääkaabits, lumehari, lukusulataja ning labidas.

8.Kuidas külmaga käivitada

Kui autol eelsoojendit pole, väljas aga on paarkümmend külmakraadi, tuleks käivitamisel lahutada sidur (manuaalkasti puhul). Seda ikka selleks, et starteril oleks kergem mootorit ringi vedada.

Kindlasti ei tohiks mingil juhul kohe pärast auto käivitamist hoogsalt liikuma hakata. Mootoril tasuks enne töötada lasta vähemalt seni kuni puhastate autot jääst ja lumest, võimalusel kauemgi. Sõitma hakates tuleks liikuda rahulikult seni kuni mootor on töötemperatuuril.