Õlivahetus Tallinnas

Sõltuvalt sõidukist on soovitav õli- ja õlifiltri vahetus teostada vastavalt tootja poolt ettenähtud hooldevälbale, iga 10 000, 15 000, 20 000 või 30 000 km läbimise järel. Uuemate sõidukite puhul kasutatakse tihti pikendatud hooldevälpa (20 000 -30000 km; harva rohkem) Eesti oludes on õlivahetus soovitav teostada 15000 – 20000km läbimise järel. Põhjuseks on muutlik ja niiske kliima, suured aastased temperatuuride erinevused, tolmused teekatted ning lühikesed sõidutsüklid, kus mootor ei jõua tihti soojeneda töötemperatuurini. Eeltoodu põhjustab mootori suuremat kulumist, seega kaotab mootoriõli oma kaitsvad omadused kiiremini.

Olenemata sellest kas õli vahetatakse tihedamalt kui tootjatehas on ettenäinud või mitte, tuleb alati kasutada, autotootja poolt kehtestatud parameetritele vastavat õli. Konkreetsele mootorile mittesobiva õli kasutamine võib põhjustada tõsiseid mootoririkkeid Mõne eurone kokkuhoid õliliitrilt võib lõppeda hiljem väga kuluka mootoriremondiga.

Väga oluline on valida kvaliteetne õlifilter, nii mõnegi tundmatu brändi poolt toodetud odava filtriga on ettetulnud olukordi, kus filter kasutamise käigus puruneb. Nii satuvad tahma- ja metalliosakesed mootori tööpindade vahele ja rikuvad need. puhul soovituslik arvestada spetsialistide soovitustega.

Mootori õlivahetuse hind sõltub konkreetsest õlist, õli kogusest (enamasti 4-8 liitrit), õlifiltri hinnast ja tööle kuluva aja hulgast (enamasti 0,5 tundi). Konkreetse pakkumise saamiseks palume pöörduda meie spetsialistide poole. Teenuste hinnakiri.