10 nippi, kuidas talvel autot pesta

Tähtis info kõigile autoomanikele – kuidas puhastada ja pesta autot talvel. Kas külmaga tohib üldse autot pesta? Siin on kümme olulist punkti, mida tähele panna kui tahad autot talvel puhtana hoida.

  1. Auto puhastamisel lumest kasuta harja. Plastkraabitsad ja lumelabidad võivad sõiduki värvipinda kahjustada.
  2. Autot pole otstarbekas hoida soojas garaažis. Soojades ning niisketes tingimustes toimuma elektrokeemilised protsessid (korrosiooni arenemine), kus kereõõnsustesse kogunenud kloriidid aktiivselt metalliga reageerima hakkavad. Kui autoomanikul pole võimalust peale igakordset kasutamist auto rattakoopad, põhjaosa, lävekarbpe ja uste sisepindu puhtaks pesta, on soovitav hoida sõidukit välitingimustes värske õhu käes.
  3. Autot tuleks talvel pesta vähemalt iga paari nädala järel, et eemaldada värvkatte mikropragudest ja kereõõnsustest talvel teedele puistatavad kloriidid, mis sõiduki värvkatet ja metalli kahjustavad.
  4. Määrdunud sõidukite puhul kasuta leotuspesuainet, et mustus enne pesu sõiduki värvkatte küljest lahti leotada.
  5. Selvepesulate puhul läbi pesuprogramm vastavalt ettenähtud järjekorrale – nii toimivad pesuained kõige efektiivsemalt.
  6. Pesukeemiat tuleb kasutada vastavalt tootja poolt välja antud kasutusjuhendile, muidu on oht kahjustada sõiduki plast- ja kroompindu.
  7. Väldi leotusvahendite sattumist sõiduki laternatele, sest see kahjustab plastist tuleklaase ning need võivad praguneda.
  8. Ära liialda pigipesuga. Soovitav on seda teha pigem harva, sest pigipesuaine kahjustab sõiduki värvimata plastpindasid.
  9. Peale pesu tuleb sõiduk rohke veega loputada, et eemaldada pesuainete jäägid – need võivad pikemal seismisel pindu kahjustada.
  10. Kuivata auto hoolega. Erilist tähelepanu pööra uksetihenditele ja lukusüsteemile, muidu võivad need külmudes kinni jäätuda. Kuivatamisel ära kasuta suruõhku, sest sellega puhud sa niiskuse sügavamatesse soppidesse, kust on seda hiljem on raske eemaldada.

Meie nõuannete põhjal kirjutas ka Postimees hiljuti artikli, mis juhtub, kui talvel auto pesemata jätta. Loe Postimehe artiklit.