Pereettevõte Hiteh on kasvanud 30 aastaga Eesti suurimaks autoremonditöökojaks

Äripäev.ee kirjutas 31. jaanuaril artikli sellest, kuidas  1989. aastal alguse saanud Hiteh Autoteenindus OÜ on Eesti kõige kauem töötanud autoremonditöökoja. Kolme aastakümnega on Hiteh kasvanud ka suurimaks autode kereremondiga tegelevaks töökojaks, kust käib aastas läbi enam kui 6000 masinat.

„Oleme sõltumatu autoremondiettevõte, mis on rajatud Eesti kapitalile ja kuulub algusest kuni tänaseni samadele omanikele. Tegemist on ühe vähese näitega tänapäeva Eesti perekonnaäridest, kus vanem põlvkond annab ettevõtte edasi nooremale põlvkonnale,” tutvustab ettevõtte juhatuse liige ja tegevjuht Raul Põdersalu.

Kuidas sai Hiteh alguse?

8. juunil 1989. aastal asutati Tootmis-teeninduskooperatiiv Hiteh. Nimi Hiteh tuli sõnadest Hiiu Tehnika, sest tegevust alustati Hiiul asuvas kodugaraažis. Asuti pakkuma remonditeenuseid välismaisetele autodele olukorras, kus valdav enamus autopargist oli nõukogudeaegne. Samuti müüdi varuosi ning autovärve. Autovärvide ja tehnoloogia müügi osakonnast arenes 1997. aastal välja praegune sidusfirma Värvifoorum ning 1998. aastal loodi Hitehi tütarfirma Hiteh Autoteenindus, mis tegeleb autoremondiga lukksepa- ja hooldustöödest kuni kereremondi ning värvimiseni.

Loe artiklit täispikkuses Äripäev.ee lehel.