Autojuhi meelespea: 7 tähtsat asja, mille pead enne talve ära tegema

Kui need toimingud enne talve ära teed võid ennast hiljem tänada.

  1. Kontrolli aku tervist. Akust algab kõik. Kui auto käima ei lähe, siis on kõigest muust vähe kasu. Kui teed pidevalt lühikesi sõite, tuleb akut aeg-ajalt laadida. Juhul kui sellest ei piisa, tuleb aku vahetada. Hea oleks kui autos on olemas käivitusjuhtmed – saad vajadusel oma auto käima. Kui endal vaja pole, siis võib-olla aitad naabrimeest.
  2. Määri uksetihendid ja lukud. Enamikes suurtes poodides on olemas autodele mõeldud silikoonmäärded, mis takistavad uste kinnikülmumist. Piisab kui teha seda üks kord talve alguses. Kinni külmunud ukse jõuga lahtirebimine lõhub tõenäoliselt nii ukse lingi kui ka tihendi.
  3. Soeta talvine klaasipesuvedelik. Väga ohtlik on sõita räpase esiklaasiga niigi kehva nähtavuse tingimustes ainult seetõttu, et pesuvedelik on külmunud. Talviseid klaasipesuvedelikke müüakse igas poes, seega väga lihtsalt täidetav ülesanne.
  4. Tõsta autosse aknakaabits, hari ja kindad. Tihti on need esimesed kaks-ühes lahendusena olemas. Kuigi kaabitsaid saab ka igast kaubanduskeskusest, siis tegelikult võiks natuke uurida ja osta kvaliteetne asi. Odavamad ja kehvemad kaabitsad võivad klaase kriimustada. Mõned paarid korralike ja sooje tagavarakindaid võivad olla elupäästjad, kui pead aknaid kraapima või autot välja kaevama.
  5. Kontrolli helkurvesti olemasolu. Järgnevate kuude kaamos ja pimedus tähendab, et kui peate rehvi vahetama või midagi muud maantee ääres autoga ette võtma, siis teid lihtsalt pole näha. Sellises olukorras helkurvesti kandmist nimetatakse ellujäämiseks.
  6. Soeta väike labidas. Poodides on müügil väga kompaktsed labidad, mis pagasiruumis palju ruumi ei võta, küll aga on abiks neil puhkudel, kui autoga kinni jääte. Sageli piisaks vaid väga vähesest kaevamisest, aga paljaste kätega on seda raske teha. Lisaboonusena saate lapsi lumekoristustöödel rakendada.
  7. Anna hinnang kojameestele. Kui oled juba mõnda aega tundnud, et kojamehed väga hästi ei pühi, siis enne talve tuleks end kokku võtta ja uued soetada. Novembrikuine jäine vihm ja muda ei ole jaanipäevane väike sahmakas, mille enam-vähem pühitud saab.