8 asja, mis peaks igal autosõidul kaasas olema

Olgu lund või vihma, muutliku ilmastikuga talves peaks igas autos olema abivahendid ootamatuteks olukordadeks:

  1. Lumehari. Pole ühtegi paremat riista hommikuks autole sadanud lume puhastamiseks.
  2. Jääkaabits. Kuna sageli on autoaknad jäätunud, on see riist abiks klaaside kiireks puhastamiseks. Võimalus on ka autos istuda ja oodata, kuni klaasid sulavad, kuid vaevalt naabrid õuel tühikäigul töötavale autole hästi vaatavad.
  3. Soojad kindad. Need on abiks auto puhastamisel, lumest välja lükkamisel kui ka kui varuratta vahetusel.
  4. Labidas. Pole midagi nüristavamat kui oled lumme või porisse kinni jäänud, kuid peale käte pole millegagi autot välja kaevata. Tähele tasub panna, et labidas olgu piisavalt tugev, et pinnast ka tõsta saaks.
  5. Taskulamp. Hea taskulambi väärtust ei ole võimalik pimedates oludes alatähtsustada. Nutitelefonidesse integreeritud LED lamp aga taskulampi ei asenda, kui samal ajal on vaja telefoniga rääkida.
  6. Puksiirköis. Parim vahend lumme lootusetult kinni jäänud auto väljatõmbamiseks. Kaubandusvõrgus saadaolevatest puksiirlintidest võiks eelistada venivaid köisi – need salvestavad liikumisenergiat ning selle abil on võimalik välja sikutada ka raskemaid autosid.
  7. Käivitusjuhtmed. Kuna pakasega sõidukit käivitades vajab mootor tavapärastest rohkem energiat, ilmnevad probleemid aku mahutavusega just talviti. Seetõttu on sõidukis olevad käivitusjuhtmed igati abiks.
  8. Telefonilaadija. Mis juhtub siis kui oled kõrvalteel hätta jäänud ning tahad abi kutsuda, kuid telefoniaku on tühjaks saanud? Seetõttu tasub alati autos hoida telefonilaadijat, millega saad igal ajal telefoni laadida.