Auto tulede taastamine

Meist kõik on ilmselt märganud pimedal ajal erineva heledusega auto tulesid. Kas sageli on silma jäänud kusagil poe parklas kolletunud ja hägusa klaasiga esituled, seda eriti vanemate autode puhul?

Mis Sa arvad, kui palju on vähenenud pildil oleva auto puhul esilaternate valgusviljakus?

Ei saa väita, et selle teemaga keegi ei tegele. Kui guugeldada “auto tulede poleerimine” või “auto tulede taastamine”, siis jääb silma, et tulede poleerijaid–vahatajaid–lakkijaid–kiletajaid leidub palju. Pesulate kodulehtedel ilutsevad “pildid enne ja pärast“, visuaalne erinevus on suur. Samas paljud on kogenud, et taastatud tuled ei kesta kaua ning peatselt on need samasugused nagu enne. Kogu tulede taastamise temaatika on täis müüte, häid ja halbu kogemusi.

Kas tulede poleerimine alati aitab?

Juhul kui tuli on muutunud tuhmiks, tuleb see kahjustatud kate mehhaaniliselt  eemaldada. Selleks on vaja kõigepealt lihvpaberiga maha lihvida kahjustunud kiht. Alles pärast seda on võimalik plastikust hajutiklaas uuesti läbipaistvaks ja selgeks teha. Raskematel juhtudel ei aita tulede poleerimine üldse. 

Sa lasid oma auto tuled ilusaks poleerida. Kas või millist garantiid tulele pakutakse? 

Paljud poleerijad, kiletajad ja vahatajad ja lakkijad annavad oma töödele garantii – kuni 2 aastat.  Seejärel olukord kordub, tuled on muutunud taas tuhmiks ning taastamist tuleb korrata. 

Ilma kaitsekihti taastamata pole tulede taastamine võimalik

Alljärgneval pildil on hästi näha kõvema katte piir. See on tulele valmistajatehases peale kantud kõvakate, mis kaitseb plastikust klaasi mehhaaaniliste vigastuste ja UV kiirguse eest. 

Kui lihvida maha isegi kahjustunud kaitsekiht ning tuled ilusaks poleerida ilma  kaitsekihti taastamata, tuhmuvad tuled päikese käes mõne kuu jooksul. Samuti on plastiku pind avatud ka UV kiirgusele, kivirahele, mehhaanilistele kriimustustele ja teedele puistatavale keemiale.

Meil on lahendus!

Peale hajuti plastikust klaasi kaitsekihi eemaldamist kanname sinna tagasi polümeerkatte. See taastab plastikust klaasi vastupidavuse keskkonnamõjudele ning tagab klaasi läbipaistvuse.

Vaata videost, mis tehnoloogiat Hitehis kasutame:

Kas kõiki tulesid saab taastada?

Meil kasutatav tehnoloogia hõlmab vaid laterna plastikust klaasi pinnakatte taastamist. Me ei saa aidata juhul kui klaas on kahjustatud seestpoolt või on sellele tekkinud läbivad praod, samuti ei saa me aidata laternasse imbuva niiskuse tõrjumisel,

Kui palju taastamine maksab?

Arvestades, et tuledelt tuleb kahjustatud kiht eemaldada ja taastatud pind veatuks lihvida on tegemist erivahendeid vajava ja täpsust nõudva tööga. Sageli on soovitav esituli sõidukilt eemaldada, sest seeläbi on võimalik kõikidele tule kumerustele paremini ligi pääseda. Seetõttu kujuneb ühe tule taastamise hinnaks 50 – 100 € sõltuvalt töö keerukusest. Arvestades uue tule hinda, on tegemist igati soodsa alternatiiviga. 

Juuresoleval pildil on KIA esituli, mis uuena maksab üle 500 €.

Küsi pakkumist!