Kuidas kujuneb auto värvimise hind

Meile tuleb tihti küsimusi, et kui palju maksab kas terve auto või mõne detaili värvimine. Auto värvimise hind sõltub lisaks detaili suurusele ka mitmest muust aspektist. Siin postituses kirjutame lahti, kuidas kujuneb auto värvitööde hind ja toome välja ka mõned näidistööde hinnad.

Värvimisega kaasnevad tööd

Kes on kodus remonti teinud, see teab, et Seinte või lae värvimisele lisandub hulganisti muid eel- ja järeltegevusi, mis ei ole otseselt värvi endaga seotud. Sama lugu on auto värvimisega. Auto värvimisel tuleb ette võtta kõik need tegevused:

  1. Autopesu. Et näha kõiki defekte, peab autolt tolmu ja pori maha pesema. Vastasel juhul võib mõni vigastatud koht tähelepanuta jääda.
  2. Detailide eemaldamine. Kui on vaja värvida näiteks poritiib, võetakse see detail värvitöödeks auto küljest ära. Samuti tuleb eemaldada kõik, mis värvitöid võivad segada – kogu auto värvimisel näiteks tuled, liistud, numbrialused, logod ja marginimed, parkimisandurid, tulede pesurid, ukselingid ja kõik muu säärane. Siinkohal mõjutab töö aega (ja seetõttu ka hinda) komplekteerimistööde keerukus – mida rohkem juppe ja mida keerukam neid eemaldada on, seda kulukam see töö on.
  3. Pinna ettevalmistus. Kõik mõlgid tuleb kereplekkidelt välja saada, kriimustused ja muud ebatasasused pahtliga siluda. Kui kerel esineb roostet, tuleb ka see eemaldada. Mõrased plastikud tuleb parandada või uuega asendada. Kõik pinnad peavad lõpuks siledaks lihvida ja pinnad, mis ei tohi värviseks saada (rehvid, klaasid), tuleb kinni katta.
  4. Värvimine. Kõik värvitavad pinnad saavad mitu kihti krunt- ja põhivärvi ning kaitsva lakikihi.
  5. Komplekteerimine. Teibid ja kaitsekiled eemaldatakse, pannakse tagasi kõik eemaldatud detailid.

Kuludeks on töötajate töötunnid, värvi- ja abimaterjalid, vajadusel ka uued varuosad. Kusjuures värvile endale kulub tavaliselt alla 1/3 hinnast, suurem kulu läheb töödele – ettevalmistus ja värvitöö.

Auto värvimise näidishinnad

Et ülevaade veel selgem oleks, toome ära mõned näidishinnad.

Näide 1. Terve auto ülevärvimine

Pildil oleva Volkswagen Golf V terve kere väljast värvimise hind on näiteks 3000€.

Hind sõltub muidugi värvitava auto või detailide suurusest ja komplekteerimistööde keerukusest. Seetõttu näiteks Audi A6 on suurem auto ja selle värvitööde umbkaudne hind on 3500€.

Näide 2. Esitiiva värvimine

BMW X5 esitiival oli lakk kooruma hakanud. Detail värviti ja lakiti, tööaeg 2-3 päeva, hind 410€.

Näide 3. Kriibitud autodetaili värvimine

Kui parklas keegi auto tagatiivale kriipsud peale sõidab, siis võib selle Audi näitel arvestada suurusjärgus 600 euroga.

Samasse hinnaklassi kuulub ka selline tagastange vigastus.

Näide 4. Küljekarpide vahetus

Küljekarbid on detailid, mis autol tihti esimesena kahjustada saavad. Läbiva rooste korral tasub kaaluda küljekarpide vahetust ja värvimist. Uus küljekarp ise maksab tavaliselt 20-60 eurot, sellele lisandub vana osa eemaldus, uue paigaldus ja värvitööd. Antud auto puhul oli kogu töö hind veidi alla 700 euro.

NB! Kui hakkate värvitöid tellima, tehke kindlaks, et valitud töökojal oleks korralik värvikamber ja vahendid. Niisama garaažis värvides võib värvikihile jääda tolmu ja muud prahti ning tulemuseks on defektne väliskiht.

Hitehis kasutame värvimisel uusimat Cromax tehnoloogiat: otseleekpõletiga kaasaegseid värvikambreid, mis tagavad parima värvi kvaliteedi. Täpse värvitooni tagavad uusimad värvispektri mõõteaparaadid. Loe rohkem auto värvitööde kohta Hitehis.